Amper - hurtownia elektryczna


Przekierowanie 301 - Przekierowanie 301

 

Przekierowanie 301 służy do przekierowania jednej podstrony na inną czy też na całej strony (tu mam namyśli domeny na inną domenę).
 

Dlaczego stosujemy przekierowanie 301?


Na pewno często spotkałeś się iż strona jest wyświetlana pod adresem http://domena oraz pod adresem http://www.domena. Nie jest to nic nie prawidłowego, tylko jest oczywiście drobny szczegół gdyż od administratora serwera zależy czy pod adresem bez www i pod adresem z www jest wyświetlana ta sama strona, czy też serwer jest tak skonfigurowany iż strona z www i bez www to dwie odrębne strony. Z powodu powyższego niuansu,  Google zostało zmuszone do wyodrębniania tych dwóch adresów i dostrzega tą stronę jako dwie odrębne strony. Jak wiemy kopie tej samej strony działają na niekorzyść naszego serwisu osłabiając jego pozycje w Google. Dlatego aby tego uniknąć stosuje się przekierowanie domeny z bez www na www lub odwrotnie, aby Google widziało tyko jeden adres strony.


Drugi aspekt w jakim stosuje się przekierowanie 301 to przypadek w którym posiadamy więcej niż jedną domenę i wszystkie mają wskazywać na jedną stronę. Oczywiście można zrobić kopię strony, lecz tak jak już wcześniej wspomniałem takie kopie działają na niekorzyść głównego serwisu. Dlatego aby tego uniknąć należy wybrać główną domenę pod którą chcemy aby wyświetlany był serwis, natomiast pozostałe domeny przekierować na domenę główną stosując przekierowanie 301. Dzięki temu wszystkie domeny pracują na główny serwis, a nie tak jak to jest w przypadku kopi stron, które osłabiają główny serwis.

Ponadto przekierowanie 301 stosuje się w przypadkach gdy dana podstrona czy plik nie istnieje, wówczas aby nie stosować stron błędów 404 robi się przekierowanie z takiego nieistniejącego adresu na np. stronę główną. 

Dodatkowo przekierowanie 301 przydaje się modernizujemy swój serwis usuwając dane podstrony  i dodając nowe. Gdy podstrony są zindeksowane w Google jest to niekorzystne i osłabia nasz serwis. Aby tego uniknąć robimy przekierowania ze starych nieistniejących adresów na nowe, dzięki temu przenosimy moc danej podstrony na nową podstronę.

Przekierowanie 301 z domeny na drugą domenę:

1.sposób pierwszy przy użyciu .htaccess

RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena1.pl [NC]
RewriteRule (.*) http://www.domena2.pl$1 [R=301,L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domena1.pl(.*) [NC]
RewriteRule (.*) http://www.domena2.pl$1 [R=301,L]


2.sposób drugi przy użyciu .htaccess:


RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.pl/$1 [R=301,L]


3.sposób przy wykorzystaniu przekierowania 301 w php:

    $host=` `.$_SERVER["HTTP_HOST"];
    header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
    $url=”domena.pl”;
    header("Location:http://www.$url");
    header("Connection: close");
    exit();


4.Przekierowanie 301 z domeny bez www na www
.hataccess:


RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www. [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.pl/$1 [L,R=301]


5.Przekierowanie 301 z domeny bez www na www php:


    $host=` `.$_SERVER["HTTP_HOST"];
    if(!strpos($host,`www.`)){
        header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
        $url=$_SERVER["HTTP_HOST"];
        header("Location:http://www.$url".$_SERVER[`REQUEST_URI`]);
        header("Connection: close");
        exit();
    }


6.Przekierowanie z domena.pl/index.php na domena.pl/ .htacces


RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} ^\/index.php$
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena.pl/ [L,R=301]

 
 

 

Strona internetowa

Strona internetowa – to wizytówka Państwa firmy, dlatego powinna być nie tylko wykonana ładnie graficznie, ale także powinna posiadać profesjonalne teksty. Pamiętajmy, iż strona internetowa może zwiększyć prestiż Państwa firmy, sprawiając wrażenie że jest to duża firma, lub wręcz przeciwnie strona wykonana nie profesjonalnie może zaszkodzić wizerunkowi Państwa firmy.

Sklep internetowy

Sklepy internetowe – są przeznaczone dla tych Państwa, którzy sprzedają lub chcą rozpocząć sprzedaż swoich produktów w internecie. Jak pewnie Państwo wiecie dobrze widoczny i zaprezentowany produkt to połowa sukcesu. Dlatego dbamy aby nasze sklepy były wykonane nie szablonowo estetycznie, a produkty były pięknie eksponowane.

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie – działania prowadzące do wypromowania naszej strony internetowej, sklepu internetowego pod interesującymi nas słowami kluczowymi. Przed przystąpieniem do procesu pozycjonowania musimy dokładnie określić branże, region działania naszej działalności co pomoże nam na sprecyzowanie i wybór słów kluczowych. Następnie przygotowujemy stronę pod kontem tych słów i rozpoczynamy działania prowadzące do wypozycjonowania strony.
Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat optymalizacji strony.

Optymalizacja strony

Optymalizacja strony – są to działania polegające na przygotowanie strony do pozycjonowania pod kątem słów kluczowych. Nie jest ona wymagana, ale warto ją wykonać aby przyśpieszyć i polepszyć efekty pozycjonowania. Dobrze napisana strona internetowa z uwzględnieniem słów pod którymi ma być widoczna strona internetowa nie wymaga optymalizacji, gdyż sama w sobie już jest przygotowana do pozycjonowania.
Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat optymalizacji strony.